Intuïtie en zelfontwikkeling: geen zweefteefgedoe, gewoon je natuur!
Intuïtie en zelfontwikkeling hebben nog altijd een soort gekke bijsmaak. Alsof het vaag is, soft, of iets waarvoor je je moet schamen. Terwijl het juist je eerste natuur is. Geen extraatje, maar je ingebouwde systeem. Alleen zijn we verleerd hoe je erop vertrouwt – en dat zie ik dagelijks bij de ondernemers en professionals die bij mij komen voor een reading of coaching.

Je zou het niet geloven maar in Frankrijk leer je snel: doe maar normaal.
Ik heb veertien jaar in Frankrijk gewoond.
Prachtig land, heerlijke mensen en natuurlijk het eten….. Maar als je daar iets anders doet dan de norm, kijkt iedereen alsof je van een andere planeet komt. Persoonlijke ontwikkeling? Intuïtie volgen? Dat wordt al snel verdacht gevonden.
Ik dacht dat het anno 2025 wel veranderd zou zijn maar zelfs het Joe Dispenza-event werd er vorig jaar gecanceld. Te alternatief. Te veel energiegedoe. Of zoals ze daar soms zeggen: trop perché (te zweverig). Alsof verbinding maken met jezelf iets is waarvoor je je moet schamen. Of verantwoorden.
Ik zie het bij bijna elke cliënt
De cliënten die bij mij komen voor een reading of coaching voelen van alles.
Ze weten diep vanbinnen dat ze iets groters hier te doen hebben. Maar als ze het proberen uit te leggen, klapt hun systeem dicht. Dan komt het hoofd ertussen.
Dan komt het hele circus in het hoofd op gang:
- “ik wil het niet spiritualiteit noemen, dat klinkt zo vaag”
- “mijn klanten snappen dit toch niet”
- “ik voel dit zo sterk, maar hoe leg ik het uit zonder raar te klinken?”
- “wat als ze me niet serieus nemen?”
En dus wringen ze zich in bochten.
Laten ze delen van zichzelf achterwege.
Gaan ze hun licht dimmen om ‘professioneel’ over te komen. Om niet ‘raar’ gevonden te worden.
Maar dat licht – dát is precies waar het om draait.

Intuïtie en zelfontwikkeling horen bij wie je bent
Je intuïtie is niet raar. Niet zweverig. Niet soft. Het is je natuur.
We zijn zó getraind om alles te verklaren, onderbouwen, analyseren… dat we zijn gaan geloven dat voelen niet genoeg is. Maar wat als echt je lijf voelen weten is?
Het is niet iets wat ik wel heb en jij niet. Dit is een ingenieus systeem waarmee ook jij geboren bent – je intuïtie, je verbeeldingskracht, je innerlijke stem – precíes weet wat klopt? En je die dus niet hoeft uit te leggen, te onderbouwen of te vertalen naar een PowerPoint?
Wat als het juist stokt omdat je jezelf aan het uitleggen bent, in plaats van jezelf te laten zien?
Ik probeerde me ook aan te passen – en raakte mezelf kwijt
Ja, ook ik heb geprobeerd het netjes te verwoorden.
Zakelijk. Strategisch. Lekker invoelbaar voor ‘de markt’.
Tot ik dacht: waar ben ik nou helemaal mee bezig?
Waarom zou ik mezelf kleiner maken zodat anderen me snappen?
Sinds ik stopte met mezelf uitleggen, begon alles te stromen.
Het wordt pas krachtig als je het helemaal durft te ownen.
Niet alleen de woorden – maar ook de stilte daarachter.
De nuance.
Het weten zonder uitleg.

Waarom intuïtie en zelfontwikkeling niets zijn om je voor te schamen
Er is niks mis met voelen.
Er is niks soft aan zelfontwikkeling.
En er is al helemaal niks zweverigs aan trouw zijn aan jezelf.
Wat wél vaag is? Dat we zijn gaan geloven dat je je daarvoor moet schamen. Dat je jezelf moet bewijzen, uitleggen, verkopen – terwijl je allang weet wat klopt.
Intuïtie hoeft niet bewezen te worden. Als het klopt, dan wéét je dat. Punt.
Voel je iets schuiven? Dan is dit misschien het moment om samen te kijken wat jou nu vooruithelpt.

Neem jouw eerste stap hier